Menu
FILM ZSOIT MIASTKO


Profil Absolwenta


Sejm Dzieci i Młodzieży


E-KRONIKA SZKOŁY 


 


 

 


Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe


Projekty unijne w szkole


Konkurs z Przepisów Ruchu Drogowego

  2016-05-03 19:33:36  ZSOiT w Miastku      

W dniu 28.04.2016r uczniowie klasy II i III technik pojazdów samochodowych uczestniczyli w etapie szkolnym konkursu z Przepisów Ruchu Drogowego. Konkurs składał się z dwóch części, w części pierwszej uczniowie odpowiadali na pytania z przepisów ruchu drogowego oraz z historii motoryzacji. W części drugiej uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w praktyce, do pokonania mieli między innymi tor z piłeczką umieszczoną na masce samochodu. Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce Wojciech Taukin z klasy III TPS, II miejsce Paweł Mondry z klasy II TPS, III miejsce Michał Petrończak z klasy III TPS.

Zobacz fotorelację - kliknij tutaj

czytaj więcej »


Harmonogram egzaminów maturalnych pisemnych i ustnych

  2016-04-29 07:53:39  ZSOiT w Miastku      

Absolwenci którzy powinni dokonać wpłaty za egzamin maturalny proszeni są o przyniesienie potwierdzenia wpłaty na egzamin.

Harmonogram egzaminów ustnych matura 2016 - kliknij tutaj

Harmonogram egzaminów pisemnych matura 2016  - kliknij tutaj

czytaj więcej »


Zakończenie roku szkolnego maturzystów

  2016-04-29 20:01:29  ZSOiT w Miastku      

Dnia 29 kwietnia 2016 r. odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów naszej szkoły. Pan Dyrektor Bogdan Hnat powitał przybyłych gości, rodziców, nauczycieli, uczniów oraz podsumował 4 lata nauki w technikum oraz 3 lata w Liceum. Nie zabrakło gratulacji, słów podziękowań za wytężoną i efektywną pracę oraz życzeń powodzenia na egzaminach maturalnych i zawodowych. Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw ukończenia szkoły średniej. Wyróżniający się w nauce, sporcie i innych przedsięwzięciach uczniowie odebrali nagrody i pamiątkowe dyplomy, a rodzice naszych prymusów otrzymali listy gratulacyjne.

Spotkanie zakończył poczęstunek przygotowany przez uczniów klas trzecich.

Zobacz fotorelacje - kliknij tutaj

fotorelacja cz. 2

Już wkrótce online pożegnanie absolwentów.

 

czytaj więcej »


Praktyki naszych uczniów w Galmecie

  2016-04-28 19:38:32  ZSOiT w Miastku      

W dniach od 18-22 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy II TUiSEO wzięli  udział w szkoleniu w firmie produkującej urządzenia do pozyskiwania energii odnawialnej - Galmet w Głubczycach. Wizyta rozpoczęła się szkoleniem BHP,  następnie młodzież została zapoznana z zakładem pracy t.j. historią firmy oraz całym produkcyjnym asortymentem. W kolejnych dniach młodzież odbywała zajęcia w dziale produkcji pomp ciepła i paneli solarnych.
W trakcie zajęć uczniowie wykonywali czynności związane z produkcją, pozyskując  wiele nowych i cennych wiadomości oraz umiejętności.
Na zakończenie wizyty przedstawiciel firmy wręczył  wszystkim uczestnikom pamiątkowe koszulki z logo firmy Galmet. Podziękował za owocną współpracę i wyraził aprobatę do dalszych działań związanych z odbywaniem praktyk przez uczniów naszej szkoły. Po pracy był też czas na atrakcje turystyczne. Młodzież zwiedziła przepiękny zamek w Mosznie oraz aktywnie spędziła czas na zabawie w Paintball w Prudniku.

czytaj więcej »


Targi Edukacji i Pracy

  2016-04-21 00:00:00  Eugeniusz Lisiecki      

W Gimnazjum w Miastku zorganizowano Targi Edukacji i Pracy.  Swoje oferty zaprezentowały szkoły, uczelnie. Odbyły się także warsztaty z udziałem doradców zawodowych. Nasza szkoła biorąc udział w targach zachęcała młodzież do złożenia podania na ul. Młodzieżową, przedstawiając szeroką ofertę edukacyjną relacja foto

czytaj więcej »


Tydzień z internetem 2016

  2016-04-08 00:00:00  ZSOiT w Miastku      

Uczniowie klasy I TOR z naszej szkoły uczestniczyli  w spotkaniu, zorganizowanym przez kierownika Biblioteki Pedagogicznej w Miastku          p. Bernadetę Zwolską.
Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Działania polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań prezentujących ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali. W Polsce, w ciągu pięciu edycji, w kampanii wzięło udział już 1200 instytucji i ponad 48.000 osób.  Biorąc udział w spotkaniu i rozwiązując quiz, uczniowie dowiedzieli  się np. jak ocenić wiarygodność sprzedawcy, w jaki sposób bezpiecznie dokonywać płatności, jak chronić swoje dane i prywatność, jak stworzyć bezpieczne hasło oraz korzystać z praw przysługujących osobom kupującym w sieci.
 

czytaj więcej »


Spotkanie uczniów ZSOiT z przedstawicielami Politechniki Koszalińskiej

  2016-04-13 00:00:00  ZSOiT w Miastku      

13 kwietnia w ZSOiT w Miastku odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych z przedstawicielami Politechniki Koszalińskiej Inżynierii i Automatyzacji w Przemyśle Drzewnym oraz przedstawicielką firmy drzewnej Kronospan w Szczecinku.                     Uczniowie zapoznali się z warunkami studiowania na prezentowanej uczelni. Poznali wiele zalet, należą do nich: pełne staże u potencjalnych pracodawców w kraju i za granicą, stypendia fundowane przez pracodawców, bogaty program szkoleń, rozszerzone kursy języka angielskiego oraz atrakcyjne domy studenta w Szczecinku i Koszalinie.
Przedstawicielka firmy Kronospan  przybliżyła uczniom funkcjonowanie największego w Polsce zakładu drzewnego. Zachęcała do podjęcia studiów na Politechnice Koszalińskiej i podjęcia pracy w Kronospanie. Każdy uczestnik otrzymał też drobny upominek od organizatorów.

czytaj więcej »


Nasi uczniowie w firmie „Wireland”

  2016-04-11 12:11:15  ZSOiT w Miastku      

W dniu 7 kwietnia 2016 roku uczniowie klas III MPS i IV TUiSEO/TPS odbyli wycieczkę do firmy „Wireland”. Poznali tam tajniki produkcji m. in. ogrodzeń. Młodzież była bardzo zainteresowana informacjami jakie udzielał Szef Produkcji Jan Borkowski. Uczestnicy zobaczyli jak wykorzystuje się laser do precyzyjnych cięć o skomplikowanych kształtach w metalu, obserwowali organizację pracy i funkcjonowanie zakładu.

Zobacz fotorelację - kliknij tutaj

czytaj więcej »


I targi edukacji i pracy w Bytowie

  2016-04-11 11:53:40  ZSOiT w Miastku      

Dnia 07.04.2016 uczniowie naszej szkoły brali udział w I-szych targach edukacji i pracy w Bytowie. Prezentowali kierunki kształcenia w ZSOiT w Miastku. Dużym zainteresowaniem cieszyło się nasze stoisko wśród odwiedzających ze względu na prezentacje  Sytemu Fotowoltaicznego, jak i  Grafiki Komputerowej z kierunku Technik Organizacji Reklamy. Na targach można się było dowiedzieć także o możliwościach zatrudnienia w wiodących na rynku firmach. Opiekunka naszej grupy Pani mgr Katarzyna Bublewicz w interesujący sposób omawiała szczegóły kierunku kształcenia TOR, a Pan mgr inż. Przemysław Pakuła objaśniał zwiedzającym tajniki Energetyki Odnawialnej.

Zobacz fotorelacje - kliknij tutaj

czytaj więcej »


Światowe Dni Zdrowia pod hasłem

  2016-04-08 22:59:16  ZSOiT w Miastku      

7 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyły sie odchody Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem: Pokonaj Cukrzycę. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji, które były dostępne dla uczniów i pracowników szkoły oraz mieszkańców Miastka. W tym dniu można było skorzystać z bezpłatnego pomiaru: poziomu cukru, tlenku węgla, ciśnienia tętniczego, obliczeń wskaźnika BMI, porad i konsultacji ratownika medycznego odnośnie udzielania pierwszej pomocy. Dodatkową atrakcją był kiermasz zdrowej żywności, gdzie można było kupić sałatki warzywne, napoje jogurtowo- mleczne oraz kanapki.
Ponadto uczniowie naszej szkoły i gimnazjum uczestniczyli w zajęciach, na których odbywały się m.in.: pokaz multimedialny na temat choroby cukrzycy, konkursy oraz zajęcia z pierwszej pomocy.
Akcja zorganizowana przy współpracy z Państwowym Inspektorem Sanitarnym w Bytowie, Miejsko-Gminną Komisją ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku i Szpitalem Miejskim w Miastku.

​Zobacz fotorelacje - kliknij tutaj

 

czytaj więcej »


1  2  3  4  5  następna » 
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku
ul. Młodzieżowa 3, 77-200 Miastko tel.: 59 857 26 49, e-mail: sekretariat@zsoitmiastko.pl
PHP & designe Marcin Woszczak