facebook
Menu
FILM ZSOIT MIASTKO


Profil Absolwenta


Sejm Dzieci i Młodzieży


E-KRONIKA SZKOŁY 


 


 

 


Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe


Projekty unijne w szkole


Dzień Otwarty

  2015-11-26 13:27:31  ZSOiT w Miastku      

DZIEŃ OTWARTY  
1 grudnia 2015 r.
       godz. 16:30-18:00    
 
16:30-17:00 spotkania rodziców z wychowawcami według harmonogramu
17:00-18:00 możliwość konsultacji z wszystkimi nauczycielami oraz  psychologiem i pedagogiem szkolnym

czytaj więcej »


Olimpiada Solidarności

  2015-11-26 12:12:29  ZSOiT w Miastku      

W dniu 25.11.2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku  odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowani zostali następujący uczniowie: Ewa Major z kl. II b oraz Adrian Jakubowski
z kl. III ti.

czytaj więcej »


Światowy Dzień Rzucenia Palenia Tytoniu

  2015-11-21 10:30:45  ZSOiT w Miastku      

czytaj więcej »


Wystawa haftu kaszubskiego

  2015-11-20 14:35:21  ZSOiT w Miastku      

Od 20 listopada w naszej szkole będzie można obejrzeć i zachwycić się wystawą haftu kaszubskiego. Uczniowie uczęszczający na język kaszubski wrz z nauczycielem Izabellą Marczyńską przygotowali wystawę.
Haft kaszubski (kasz. – kaszëbsczi wësziwk) – gatunek i technika kompozycyjno-wzornicza sztuki użytkowej regionu Kaszub w Polsce. Elementem łączącym różne podgatunki regionalne haftu jest kompozycja kolorystyczna oparta na siedmiu podstawowych kolorach. Motywy zdobnicze haftu (kwiaty i owady) zastosowano również w ceramice kaszubskiej i specyficznym malowaniu mebli. Elementy wzornictwa uznawanego za haft kaszubski występują również w paramentach liturgicznych pochodzących z XVII i XVIIIwieku. Kolebką haftu kaszubskiego były klasztory norbertanek w Żukowie i benedyktynek w Żarnowcu. Struktura kolorystyczna haftu kaszubskiego składa się z pięciu kolorów: niebieskiego (w trzech odcieniach – od jasnobłękitnego po ciemnoszafirowy), czarnego, czerwonego, zielonego i żółtego. Występują między innymi motywy bratków, chabrów, dzwonków,goździków, koniczynek, lilii, niezapominajek i róż zaczerpniętych z okolicznej przyrody, jak również motywy obce (stosowane przede wszystkim w klasztorach) granatu, palmety, tulipanów i akantu. Natomiast motywy owadzie w formie pszczółek i żuczków pochodzą prawdopodobnie jeszcze z czasów pogańskich. Jedną z kompozycji wiodących haftu jest element "Drzewa życia" o nieskomplikowanym układzie gałęzi (zakaz krzyżowania, nakładania i przeplatania) nawiązującej do prostych i przejrzystych zasad życia ludzkiego. Dominującą rolę kolorystyczną odgrywa kolor toni jeziornej – niebieski, uzupełniony kolorami czerwonym, czarnym, zielonym i żółtym – odpowiadającym kolorom lasów i łąk kaszubskich.
Tak sie rodziły nasze perełki. Teraz to wielki skarb.

Zobacz fotorelację - kliknij tutaj

czytaj więcej »


CHCESZ BYĆ JAK PITAGORAS, WEŹ DŁUGOPIS, DOŁĄCZ DO NAS

  2015-11-19 19:40:45  ZSOiT w Miastku      

Dnia 19 listopada 2015 r. uczniowie Gimnazjów powiatu bytowskiego oraz Gimnazjum w Polanowie walczyli w finale konkursu matematycznego "CHCESZ BYĆ JAK PITAGORAS, WEŹ DŁUGOPIS, DOŁĄCZ DO NAS". Do I etapu konkursu (szkolnego), który odbył się 29 października 2015 r.  przystąpiły Gimnazja z Miastka, Dretynia, Polanowa, Ugoszczy, Tuchomia, Studzienic, Borzytuchomia i Bytowa (Gimnazjum nr 2) . W finale konkursu uczestniczyło 24 najlepszych uczniów wyłonionych w  etapie szkolnym z Gimnazjów z Miastka, Dretynia, Polanowa, Ugoszczy, Tuchomia, Borzytuchomia i Bytowa (Gimnazjum nr 2). Zwycięzcą konkursu został Jacek Paszko z Gimnazjum w Bytowie, II miejsce zajęła Klaudia Stadnik z Gimnazjum w Miastku, III miejsce zajął Karol Trzebiatowski z Gimnazjum w Bytowie i IV miejsce zdobył Sebastian Somionka z Gimnazjum w Bytowie. Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, którymi były  akcesoria komputerowe (nagroda główna – tablet). Była to już kolejna edycja konkursu, którego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, ujawnianie uzdolnień matematycznych, popularyzacja matematyki i wspieranie rozwoju talentów matematycznych. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku i Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe,  które otrzymały dofinansowanie ze Starostwa Bytowskiego w ramach realizacji zadań publicznych obejmujących działalność pożytku publicznego. Za przygotowanie konkursu odpowiedzialny był pan Łukasz Kwaśniewski.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy za rok.

czytaj więcej »


JESTEŚMY MISTRZAMI POWIATU BYTOWSKIEGO W FUTSALU!

  2015-11-19 19:35:52  ZSOiT w Miastku      

Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w odbywającym się 12.11.2015 r. w Bytowie halowym turnieju piłki nożnej na szczeblu powiatowym. Nasi piłkarze zaprezentowali bardzo wysoki poziom, pokonując rywali: ZSP Łodzierz, LOMS Bytów i ZSEU Bytów.
W półfinale Wojewódzkiej Licealiady w futsalu, który odbył się 16 listopada w Człuchowie, drużyna nie zawiodła swoich kibiców i ponownie uplasowała się na I miejscu. Wygrała z ZST Słupsk (2:1) i LO Sportowym Człuchów (4:2). W skład zwycięskiej drużyny wchodzą: B. Stoltman, R. Przeplasko, J. Czerwiński, K. Walus, P. Koniuszek, W.Witkowski, M.Ostrowski, P. Baranowski, a opiekunem jest p. Roman Dykyj.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

czytaj więcej »


Konkurs „Wiedzy o krajach niemieckojęzycznych”

  2015-11-17 20:31:50  ZSOiT w Miastku      

Dnia 17.11.2015 r. w ZSOiT w Miastku odbył się  finał powiatowego konkursu „Wiedzy o krajach niemieckojęzycznych”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów ze szkół powiatu bytowskiego, wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Po rozwiązaniu testu z zadaniami zamkniętymi i otwartymi  oraz po przeprowadzeniu czterech dogrywek (!) zostali wyłonieni zwycięzcy:

1 miejsce zajął Michał Maikowski z ZSO w Bytowie

2 miejsce zajęła Paulina Olejniuk z ZSOiT w Miastku

3 miejsce zajęła Katarzyna Moskwa z ZSO w Bytowie

4 miejsce zajęła Aleksandra Klim z ZSP w Łodzierzy

Nagrody ufundowało Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe.

Organizatorem konkursu były Agnieszka Lesińska i Alina Horajska z ZSOiT w Miastku

czytaj więcej »


WYCIECZKA SZKOLNA BELGIA - HOLANDIA – LUKSEMBURG

  2015-11-16 19:38:47  ZSOiT w Miastku      WYCIECZKA SZKOLNA
BELGIA -  HOLANDIA – LUKSEMBURG

1 dzień

Zbiórka uczestników. Wyjazd w godzinach późno popołudniowych. Przejazd przez Niemcy.

2 dzień

Przyjazd do Luksemburga stolicy Wielkiego Księstwa Luksemburg. Zwiedzanie Starego Miasta m.in.: fortyfikacje, Plac d’Armes, Plac i Pomnik Wilhelma II, Pałac Wielkiego Księcia, Katedra. Następnie przejazd pod Centrum Europejskie, tu zobaczymy: Trybunał Sprawiedliwości i Europejski Bank Inwestycyjny.

Wyjazd z Luksemburga do Belgii. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do Brukseli. Zwiedzanie zaczynamy od Atomium – monumentalnego modelu kryształu żelaza, powiększonego 165 miliardów razy, zlokalizowanego w dzielnicy Laeken, na przedmieściach Brukseli.  Zwiedzanie stolicy Belgii, miasta słynącego z przepysznej czekolady i frytek. W centrum miasta zobaczymy : Manneken Pis - symbol miasta, Katedrę Św. Michała,Grande Place – najpiękniejszy rynek Europy, Ratusz z XV w., Dom Królewski, domy cechowe. Zwiedzanie Królewskiego Muzeum Sztuk Pięknych lub /do wyboru wg preferencji/ Muzeum Instrumentów Muzycznych. Przejazd pod Instytucje Europejskie (zwiedzanie Parlamentu Europejskiego).

Obiadokolacja. Nocleg.

czytaj więcej »


Sesja popularnonaukowa z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

  2015-11-14 07:18:19  ZSOiT w Miastku      

W dniu 12 listopada 2015r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku odbyła się sesja popularnonaukowa z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Referaty okolicznościowe przygotowali i przedstawili uczniowie:

1. Sandra Jankowicz z kl. I b - ,,Orlęta Lwowskie",

2. Sandra Knut z kl. III b - ,,Legiony Polskie",

3. Dominika Rekowska z kl. I tor - ,,Józef Piłsudski ojcem niepodległej Polski",

4. Adrianna Zaremba z kl. I tor - ,,Walki polsko-ukraińskie o Lwów",

5. Edyta Kisiel z kl. III b - ,,Zaślubiny Polski z morzem",

6. Katarzyna Weryk i Karolina Porożyńska z kl. III b - ,,Powstanie Wielkopolskie",

7. Edyta Zaremba z kl. I tor - ,,Cud nad Wisłą",

8. Katarzyna Kisiel i Paula Bohdan z  kl. III b - Gabriel Narutowicz",

9. Karolina Miara z kl. III b - ,,Błękitna Armia”,

10. Aleksandra Szamocka z kl. I b - ,,Odzyskanie niepodległości przez Polskę”.

czytaj więcej »


Święto Odzyskania Niepodległości

  2015-11-11 18:38:49  ZSOiT w Miastku      

Dnia 11.11.2015 r. w Święto Odzyskania Niepodległości przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach z okazji narodowego święta w Miastku. Uroczystości rozpoczęły się pod Pomnikiem Narodu Polskiego. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe wśród nich poczet sztandarowy z naszej szkoły. Delegacje samorządów, instytucji i szkół  złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem. Spod pomnika uczestnicy uroczystości przeszli do kościoła NMP Wspomożenia Wiernych, gdzie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny

czytaj więcej »


1  2  3  4  5  następna » 
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku
ul. Młodzieżowa 3, 77-200 Miastko tel.: 59 857 26 49, e-mail: sekretariat@zsoitmiastko.pl
PHP & designe Marcin Woszczak