facebook
Menu

FILM ZSOIT MIASTKO


Profil Absolwenta


Sejm Dzieci i MłodzieżyE-KRONIKA SZKOŁY 


 


 

 


Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe


Projekty unijne w szkole


Absolwenci 2015

  2015-05-21 16:41:47  ZSOiT w Miastku      

Ostatnie pamiątkowe zdjęcia klas IV technikalnych oraz III licealnych - zobacz

czytaj więcej »


Spotkanie autorskie z Barbarą Ciwoniuk

  2015-05-21 14:07:17  ZSOiT w Miastku      

Dnia 20 maja 2015r w ZSOiT w Miastku odbyło się spotkanie autorskie  z okazji XXII Słupskiej Wiosny Literackiej. Organizatorami spotkania są: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku oraz Stowarzyszenie Edukacyjne „Volumin”. W tym roku gościła u nas Barbara Ciwoniuk. Spotkanie odbyło się w czytelni biblioteki szkolnej, w którym udział wzięły następujące klasy: I LOa, II LOa, ILOb, II LOb.

Pisarka opowiadała o swojej pracy twórczej i nowościach wydawniczych. Zadawano mnóstwo pytań, na które autorka obszernie i wyczerpująco odpowiadała.

Zobacz fotorelacje - kliknij tutaj

 

czytaj więcej »


Ogłoszenie

  2015-05-20 17:59:07  ZSOiT w Miastku      

Od dnia 18.05.2015 r. (poniedziałek) zmienił się plan datkowych zajęć z poszczególnych przedmiotów.

Wykaz zajęć dodatkowych w ZSOiT - kliknij tutaj

czytaj więcej »


Your International Training

  2015-05-20 00:00:00  Eugeniusz Lisiecki      

Dwudziestu uczniów naszej szkoły odbywa praktyki zawodowe w Irlandii. Jest to dla nich sprawdzian z życia i odpowiedzialności. Zajęcia odbywają się w firmach działających na terenie Mallow i Cork. To głównie serwisy komputerów, telefonów, kawiarenki internetowe świadczące usługi dla ludności, warsztaty samochodowe w serwisie "Peugeota O'Flynn motors", w "Auto D' Garage". Do Cork uczniowie muszą sami dojechać autobusami komunikacji miejskiej samodzielnie radząc sobie z trudnościami językowymi.

czytaj więcej »


Praktyka w Irlandii - czas wolny

  2015-05-17 00:00:00  Eugeniusz Lisiecki      

Niedziela 17 maja odwiedziliśmy "Klify Moher" (Cliffs of Moher), położone 174 km od Mallow,  znane również jako Klify Moheru-  odcinek klifowego wybrzeża Oceanu Atlantyckiego w zachodniej części Republiki Irlandii (Clare). Klif, zbudowany z wapieni i piaskowców, ma około 8 km długości; w najwyższym miejscu osiąga wysokość 214 m. Jedna z głównych atrakcji turystycznych Irlandii.

czytaj więcej »


Konkurs "Miastko – eine Perle in Pommern / Miastko – Perłą na Pomorzu”

  2015-05-15 07:57:28  ZSOiT w Miastku      

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku odbył się finał V edycji konkursu "Miastko – eine Perle in Pommern / Miastko – Perłą na Pomorzu” dla uczniów szkół gimnazjalnych z gminy Miastko. Tegorocznym tematem było „Miastko wczoraj i dziś”. Organizatorem konkursu było Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe wraz z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku.
18 uczestników konkursu przygotowało  różnorodne prezentacje zawierające zarówno historyczne, jak i współczesne zdjęcia i mapy  Miastka. Największe uznanie jury zdobyła praca Weroniki Baziuk, która zajęła I miejsce.  Drugie miejsce przypadło Michelle Eickenberg, a trzecie zajęła Julia Zielańska– wszyscy laureaci są uczniami Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku. Na laureatów czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe. Konkurs odbył się dzięki dotacji z Gminy Miastko pozyskanej przez Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe.

Konkurs przeprowadziły nauczycielki języka niemieckiego ZSOiT w Miastku – Alina Horajska i  Agnieszka Lesińska 

czytaj więcej »


Konkurs „KARYKATURA PALACZA - NAŁOGOWCA”

  2015-05-13 14:18:01  ZSOiT w Miastku      

czytaj więcej »


„Reading between the lines – Czytając między wierszami.”

  2015-05-12 09:02:07  ZSOiT w Miastku      

W czwartek, 7 maja odbyła się w naszej szkole V edycja konkursu z języka angielskiego „Reading between the lines – Czytając między wierszami.” Każdego roku do udziału w konkursie zapraszamy uczniów gimnazjum. W ramach przygotowania do konkursu uczestnicy zapoznają się z treścią utworów Williama Szekspira. Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy z języka angielskiego, literatury angielskiej oraz rozbudzenie motywacji do nauki języka.

W tym roku konkurs cieszył się dużym powodzeniem. W konkursie wzięło udział 23 uczestników z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku. Najwyższą liczbę punktów oraz I miejsce w konkursie zdobyła Marta Jurczak.

Kolejne pozycje zajęli:

II miejsce: ex aequo Kamila Szuta, Weronika Gajowiak, Kacper Petryna

III miejsce: ex aequo Aleksandra Sykuła, Natalia Peta

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznych zmaganiach. Za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu dziękujemy nauczycielom anglistom z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku.

Konkurs odbył się dzięki dotacji z Gminy Miastko pozyskanej przez Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Katarzyna Zawieśnicka.

czytaj więcej »


Praktyki uczniów w Irlandii

  2015-05-12 00:00:00  Eugeniusz Lisiecki      

Uczniowie z klas trzecich technikum (ekonomicznego, informatycznego i technicy pojazdów samochodowych) od 5 dni przebywają w hrabstwie Cork w Irlandii, w miejscowość Mallow. Grupa 20 uczniów oraz ich opiekunowie Marcin Maszka-Pałczyński i Eugeniusz Lisiecki, korzystają z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) i przebywają  na dwutygodniowych praktykach zawodowych. W pierwszych dniach pobytu uczniowie uczestniczą w 20 godzinnym kursie języka angielskiego, a od środy rozpoczynają pracę w przedsiębiorstwach na terenie Mallow, i Cork. Praktyki będą trwały od godziny 9 do 17, z przerwą na lunch od 13 do 14. Uczniowie mają zapewniony nocleg u Irlandzkich rodzin, gdzie szlifują język angielski i poznają kulturę i zwyczaje Irlandzkie. W niedzielę odwiedziliśmy park "Killarney National Park", z pięknym wodospadem i zamkiem dziś zwiedziliśmy zamek w Mallow.
Pozdrawiamy wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów ZSOiT Miastko, i zapraszamy na relację foto z tego wydarzenia, już niedługo kolejna

Ps.Wszyscy zdrowi samopoczucie świetne doskwiera jedynie Irlandzka pogoda co godzinę inna, wiatry, słońce i deszcz.

czytaj więcej »


Konkurs Informatyczny na plakat „Zawód Przyszłości” - rozstrzygnięty

  2015-05-10 15:34:33  ZSOiT w Miastku      

Dnia  8 maja 2015 r.  został rozstrzygniety konkurs informatyczny "Zawód Przyszłości" w którym wzięli udział uczniowie Gimnazjów Gminy Miastko. Konkurs polegał na zaprojektowaniu plakatu promującego nowy lub obecny zawód, który  powinien spełniać następujące kryteria:

- być autonomiczny, oryginalny i niepublikowany,
- nadawać się do różnorodnego wykorzystania,
- projekty mogą być wykonane w dowolnej technice komputerowej lub jako praca plastyczna.

W konkursie wzięło udział 10 uczniów z gimnazjów Gminy Miastko (5 uczniów z Gimnazjum w Miastku oraz 5 uczniów z Gimnazjum w Dretyniu)

Komisja konkursowa dokonała wyboru trzech najlepszych projektów.  Prace oceniane były pod względem:

- wykonania pracy zgodnie z regulaminem konkursu,
- poprawność formy plakatu,
- hasła reklamowe,
- poprawność językową treści słownych,
- przystępność odbioru,
- oryginalność i estetykę pracy.

Zwycięzcą konkursu została Anna Stadnik z Gimnazjum w Dretyniu (opiekun Pani Ewa Kowalik), II miejsce zajął Michał Wisłocki z Gimnazjum w Miastku (opiekunowie: Arkadiusz Włodarski, Marzanna Hasulak), III miejsce zajął Filip Kobiec z Gimnazjum w Miastku (opiekun: Teresa Stoltman). Zwycięzcy konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe (nagroda główna – tablet, II miejsce – przenośny dysk twardy, III miejsce – słuchawki komputerowe). Celem jest rozwijanie zainteresowań graficznych uczniów, ujawnianie uzdolnień informatycznych, technicznych i plastycznych, popularyzacja informatyki i wspieranie rozwoju talentów grafiki komputerowej i plastycznej. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku i Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe.

Serdecznie gratulujemy.

Zobacz projekty plakatów –  kliknij tutaj

czytaj więcej »


1  2  3  4  5  następna » 
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku
ul. Młodzieżowa 3, 77-200 Miastko tel.: 59 857 26 49, e-mail: sekretariat@zsoitmiastko.pl
PHP & designe Marcin Woszczak